Alıcılar için Kurallar

Codecex.com kuralları, tüm Codecex.com kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir alıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Bir ürün satın almadan önce Codecex.com kural ve süreçlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir Codecex.com  kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmek durumunda olduğunuzu unutmayın. 

Codecex.com kuralları; kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir. 

Satıcının ürün sayfasında belirttiği gibi ürünün demosun da bu kriterler yoksa o ürünü satın almayın. Örneğin Satıcı ürününü tanıtırken Woocommerce Uyumlu ve ya Full Mobil Uyumlu gibi özel elementleri tema içeriğinde belirtiyor ise ve ürünün demosunda bu alanları bulamadıysanız bu ürünü satın almaktan vazgeçebilirsiniz. Eğer ürünü satın aldıktan sonra bunun farkına vardıysanız bu ürün ile ilgili  Codecex.com ekibine ürün ile ilgili report yapabilirsiniz.Ürün ile ilgili şikayetiniz var ise ve ürün istediğiniz gibi çıkmadıysa Codecex.com Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

6 Ay Ücretsiz Tema Desteği

Tüm ürünler de 6 ay ücretsiz tema desteği sunulmaktadır. Tüm tasarım ve yazılımlar da yazılımsal sorunlar da geliştiriciler ve Codecex ekibi ücretsiz destek sağlamaktadır.

Hangi durumlar da Ücretsiz Tema Desteği Sunulmakta;

 • Satın alınan tema güncel yazılım versiyonuna uygun değilse
 • Alınan hizmet güncel PHP versiyonuna uygun değilse
 • Yapılan güncellemeler son sürüm de değilse
 • Hatalı dosya ve ya bozuk dosya
 • Eksik ve ya hatalı dosyalar da
 • Yükleme aşamasında yazılım da hatalar varsa
 • Yazılım içinde belirtilen özellikler yoksa
 • Yazılım için de 2. ve ya 3. parti eklentiler eksik ve ya hatalı ise

 

Hangi durumlar da Destek Alamazsınız;

 • Satın aldığınız tema içinde farklı sayfalar talep ederseniz
 • Aldığınız hizmet içinde harici özel form, form ayarları, iletişim ayarları vb işlemler de
 • Canlı Destek Eklentisi ve ya canlı destek sunacak eklenti kurulumları
 • Site ile alakalı yazı güncelleme ve ya resim güncelleme
 • Logo güncelleme 
 • Renk Düzenlemesi
 • Footer ve ya content düzenlemeleri

 

Kurulum İşlemleri

Sistem üzerinden alınan her tema Codecex Destek ekibi tarafından ilk kurulum aşamasında ücretsiz kurulumu yapılır. Domain değişikliği, taşıma, sıfırlama ve ya kurulum sonrasında oluşan sorunlardan dolayı sıfır bir kurulum talep edilirse ek ücret talep edilir. 

 

Lisans Değiştirme Süresi

Lisans değiştirme (Domain değiştirme, farklı adrese taşıma, farklı bir tema ile değiştirme) gibi seçenekler sadece ilk 3 ay içerisinde alım yapmış ve 3 aylık süreci geçmeyen kullanıcılar için geçerlidir. 

 

Ticket Sistemi

Özel Talepleriniz için lütfen ticket sistemini kullanınız. Ticket üzerinden özel taleplerinizi detaylı bir şekilde iletmeniz durumunda destek birimi isteklerinizi inceleyerek talebinize dönüş sağlayacaktır. Lütfen bu süreçte size iletilen ticket numarası üzerinden talebinizi takip ediniz. Destek talepleri iki (2) iş günü içerisinde dönüş sağlanmaktadır. Bu süreç içerisinde ekstra bir talep oluşturmamaya özen gösteriniz.

 

Bayilik İşlemleri & İptali

Bayilik sistemine bakiye yükleyerek işlem yapabilirsiniz. Tüm ürünlerden indirim alabilmek için hesabınızda belirlenen tutarın yüklü olması gerekmektedir. Dijital ürünlerde sistem üzerinden alınan temalarda iade işlemi olmadığı gibi bayilik sistemi üzerinden yüklenen bakiye sadece tema alımında kullanılabilir. Farklı hizmet için kullanamazsınız. Yüklenen bakiyeler 1 yıl sistemde kalabilir ve 1 yılın sonunda hesabınızdaki bakiyeler sıfırlanır. Bu süreç içerisinde mevcut bayilik bakiyenizi kullanmanız gerekmektedir. Bayilik iptal işlemleri 3-7 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. İşlem gerçekleşirken mevcut bakiye kullanıcı bakiyesi olarak bırakılır. Kullanıcı hesabındaki bakiyeyi sadece tema alımlarında kullanabilir. Herhangi bir çekim talebi veya iade talebinde bulunamaz. (Kullanıcı mevcut ürünlerde sorun yaşadığı tespit edilme durumlarında mevcut bayilik sistemi üzerinden aldığı indirimler sıfırlanır ve mevcut bakiyesi hesabına aktarılır.)

Site üzerinden satın alınan tema fiyatları standart fiyatlardır. KDV hariç fiyatlı bir şekilde müşteriye sunulmaktadır.

Codecex.com dışında işlem gerçekleştirmek için bir satıcıyla irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir. 

Deneyiminizi kişiselleştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesini ziyaret etmeye devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz

Daha